Menu

NADZIN

Sztokholmski blog polskojęzyczny. Copyright by Jacek Nadzin

Brednie pana Zaryna!

ture1938

Gościem wtorkowego „Salonu Politycznego Trójki” był we wtorek senator PiS Jan Żaryn, gospodarzem – Paweł Lisicki, szef tygodnika „Do Rzeczy”.

Lisicki zaczął rozmowę od prześladowania chrześcijan na świecie, a pretekstem były świąteczne zamachy w Sri Lance. – Jestem chrześcijaninem i odczuwam to w sposób wyjątkowy, jeżeli wyznawcy mojej religii są gdzieś mordowani, ale także gdy dotykana jest w sposób nieprawny kondycja naszej religii. Mam wrażenie, że skłonność do niszczenia chrześcijaństwa jest bardzo wielonurtowa i jeżeli się nie przeciwstawiamy na żadnym etapie represywności wobec chrześcijaństwa, to w jakiejś mierze przyzwalamy na to, by ta nienawiść do chrześcijan nie tylko wzrastała, ale żeby nienawistnicy odczuwali jakiś typ bezkarności – mówił Żaryn.

A później Lisicki zapytał senatora PiS o to, co wydarzyło się w Pruchniku. Sprawę szczegółowo opisał „Ekspress Jarosławski”. W Wielki Piątek na słupie przy ulicy Jana Pawła II – głównej ulicy miasteczka – powieszono słomianą kukłę Żyda z napisem „JUDASZ 2019. ZDRAJCA”. Potem mieszkańcy wlekli ją ulicami, a dzieci – zachęcane przez dorosłych – okładały kijami i kopały. Po 30 ciosów na każdym przystanku. – Jeszcze pięć za to, że chcą odszkodowań od Polski – krzyczał ktoś z tłumu. W końcu kukłę pozbawiono głowy, a słomiany korpus podpalono i wrzucono do rzeki.

 

Rocznica powstania w getcie. "Dziś pali się kukły Żyda i nie ma za to kary"

ture1938
Nie reaguje się już na antysemityzm, rasizm, homofobię. Nienawistne słowa nierzadko wypowiadają politycy, jak te o czyszczeniu Polski "z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty" - mówi Paula Sawicka, współorganizatorka niezależnych obchodów 76. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

"Niepewni dziennikarze"?

ture1938
"Wyborcza" ujawnia:
"Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego szuka haków na dziennikarzy TVN - autorów materiału o neonazistach czczących w lesie Hitlera."
To dość symptomatyczne. Podobnie jest w Szwecji. Policja tu tyż nie lubi lewicowych pismaków etc.

Chłopcy z prawego sektora!

ture1938
GW today:
"20 młodych mężczyzn zostało skazanych za zakłócenie uroczystości religijnej, naruszenie nietykalności osobistej i atak na tle narodowościowym na uczestników ukraińskiej procesji. Mają wykonywać prace społeczne."
Jest lepiej?
Na foto prawy sektor na Ukrainie. Razem z cerkwią.
Autentyk.

Who is who?

ture1938

 

Kto zasługuje na pogrzeb wojskowy i kto był dobrym Polakiem decyduje IPN. 

Mój ojciec , dawno zmarły, pułkownik Stanisław Nadzin, został zakwalifikowany jako ZOLNIERZ KOMUNISTYCZNYCH ORGANOW BEZPIECZENSTWA, czy tym podobna bzdura.

/dostał mu się ten epitet bo był po wojnie attache wojskowym w Sztokholmie/.

A pisowski IPN dalej działa!

Kontradmirał Henryk Pietraszkiewicz miał wielkie zasługi dla Marynarki Wojennej, a pomimo to jego pogrzeb odbył się bez ceremoniału wojskowego. Wojsko tłumaczy, że to przez współpracę z Informacją Wojskową.

Henryk Pietraszkiewicz, właśc. Hieronim Henryk Pietraszkiewicz (ur. 3 stycznia1923 w Kolonii Woronowo na Wileńszczyźnie, zm. 10 kwietnia 2019 w Gdyni) – polski kontradmirałinżynier techniki nawigacji i magister historii. Był oficerempolitycznym piechoty oraz morskim dyplomowanym oficerem pokładowym okrętówpodwodnych i torpedowych. W latach 1944-1946 przebył szlak bojowy z Warszawydo Berlina w składzie 1. Armii Wojska Polskiego. Po II wojnie światowej do 1984 służył w Marynarce Wojennej, dowodząc OORP „Sprawny” i „Sęp”1. Brygadą Okrętów Podwodnych oraz 9 Flotyllą Obrony Wybrzeża. Karierę zakończył na stanowisku zastępcy dowódcy Marynarki Wojennej ds. liniowych. W chwili śmierci był najstarszym żyjącym polskim marynarzem posiadającym stopień admiralski.

Z polskiej prasy:

"Nie żyje najstarszy polski admirał, IPN nie zgodził się na wojskowy pogrzeb. Marynarze oburzeni

Instytut Pamięci Narodowej nie wyraził zgody na asystę wojskową podczas pogrzebu najstarszego polskiego admirała Hieronima Henryka Pietraszkiewicza - opisuje Onet.pl. Środowisko marynarzy nie kryje oburzenia i podkreśla, że Pietraszkiewicz był jedną z najbardziej zasłużonych osób dla Marynarki Wojennej.
 

© NADZIN
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci