Menu

NADZIN

Sztokholmski blog polskojęzyczny. Copyright by Jacek Nadzin

Prawo i Sprawiedliwość?

ture1938
"GW" donosi:
"Ludzie sportu zwyciężają w sądowej walce z dezubekizacyjnym walcem. - Wygrałem sprawę. Dostałem wyrównanie, ale najgorsza była pieczątka, że byłem ubekiem - mówi Leszek Tillinger, były piłkarz i działacz żużlowy bydgoskiej Polonii.

Leszek Tillinger był jednym z dziesiątków tysięcy ludzi, po których dwa lata temu przetoczył się walec ustawy dezubekizacyjnej. Państwo PiS uznało, że należy zmniejszyć emerytury wszystkim, którzy choć jeden dzień pracowali w Służbie Bezpieczeństwa, instytucjach podlegających komunistycznemu MSW, specsłużbach MON lub innych miejscach wymienionych w ustawie. Ich lista była szeroka, bo dezubekizacji i obniżeniu emerytur podlegała też np. bibliotekarka w szkole milicyjnej w Legionowie i ochrona projektowanej elektrowni atomowej w Żarnowcu."

 

Tak próbuje się wykańczać, czasem ze skutkiem ludzi w Polsce. Czasem prawo jednak dalej działa, na szczęście!

Gorzej dla ludzi takich jak mój Ojciec, dawno już zmarłych. których teraz miesza się z błotem.

P.S.

Polonijny Sztokholm.

Panika na portalu poloniainfo.se:

Ksywa "alwa12" pisze:

"Czy juz naprawde strona zydowska terroryzuje Polonieinfo? "

Wizyta w Polskim Instytucie /kultury/ w Sztokholmie.

ture1938

Dziś  wycieczka na Mosebacke Torg 4 gdzie teraz mieści się ta placówka.

Dzwonek nie działa więc stoję i już chcę iść do domu ale ktoś wychodzi z budynku i ... jestem już w środku.

Miła, ładna Pani zaprasza do środka, częstuje mnie kawą i rozmawiamy. 

Potem jest wykład.

Wykład historyka Arthura Sehna o Armii Andersa oraz ich dzielnym pomocniku - Misiu Wojtku

13 lutego 2019, godz. 17.30-19.30
Polska institutet
Mosebacke torg 4, Sztokholm

Jak to możliwe, że wycieńczeni polscy więźniowie z Gułagu, po odzyskaniu wolności, walczyli w bitwie o Monte Cassino? W jaki sposób generał Władysław Anders został ich dowódcą?

Jak doszło do tego, że niedźwiedź pochodzący z Iraku, adoptowany przez polskich żołnierzy, pomagał przy przenoszeniu amunicji?

Wszystkich tych, którzy chcą poznać odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy już 13 lutego 2019 do Instytutu Polskiego, kiedy to historyk, Arthur Sehn, poprowadzi wykład dotyczący fascynującej podróży Armii Andersa.

Rzeczywiście, fascynujące, ta "podróż". I "miś" jako główna osoba.

Jak generał Anders może być teraz bohaterem. On, który odmówił wyjścia na front i ewakuował dobrze uzbrojoną i wyposażoną armię do.... Iranu?

Na wycieczkę krajoznawczą? Bo w Iranie żadne walki się, jak wiadomo, nie toczyły!

Bohater?

P.S.

Po wykładzie oglądam wystawę o Armii Andersa. Ta "wystawa" to około 10 plansz nadesłanych przez MSZ. Wynika z nich niezbicie że II Wojnę Swiatową wywołali Rosjanie wspólnie z Hitlerem. Także że Rosjanie wspólnie z hiterowcami planowai i przeprowadzili eksterminacje Polaków. Czyli historia wg pisuaru.

W Instytucie pracuje 9 osób.

 

 

Moja Matka byłaby wściekła, ja już nie jestem.

ture1938

NETANJAHU!

GW today:

"Izraelskie media podają, że Beniamin Netanjahu oskarżył Polaków o to, że pomagali Niemcom zabijać Żydów. Konflikt z Izraelem o historię Holocaustu rozpali się na nowo?

O wypowiedzi izraelskiego premiera piszą portale „Jerusalem Post” i „Haarec”. Dziennikarze pierwszego dziennika podają, że słowa o polskiej współodpowiedzialności za Holocaust padły w warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich. „Haarec” pisze z kolei, że miało to miejsce podczas obrad konferencji bliskowschodniej, na której Netanjahu był jednym z najważniejszych uczestników.

Gazety są jednak generalnie zgodne co do słów premiera Izraela. „Jerusalem Post” podaje, że zarzucił Polsce, iż „naród polski działał we współpracy z reżimem nazistowskim, by zabijać Żydów podczas Holocaustu”. „Haarec” zaś, że Netanjahu powiedział: “Polacy kolaborowali z nazistami. I nie znam nikogo, kto kiedykolwiek zostałby pozwany za tego typu stwierdzenie”. W ten sposób nawiązał do zeszłorocznego sporu z Polską o nowelizację ustawy o IPN, przygotowaną pod kierunkiem wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. Zakładała ona kary do trzech lat więzienia za przypisywanie Polsce lub Polakom współodpowiedzialności za Holocaust."

Ja, ponieważ w moim najbliższym otoczeniu spotkałem wiele osób nienawidzących Zydów już się słowom Netanyahu nie dziwię.

Na zdjęciu polski mural ad 2019:

 

 

 
 

Wielki polski bohater! wg Mike Pence.

ture1938

"GW" today:

"Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence i prezydent Andrzej Duda wzięli udział we wspólnej konferencji prasowej w Belwederze . Pod koniec swojego wystąpienia Pence zacytował słowa Lecha Wałęsy - Trzymamy głowy wysoko w górze, bo wiemy, jaka jest cena wolności. Konferencje poprzedziły rozmowy par prezydenckich w cztery oczy i rozmowy oficjalnych delegacji, podczas których poruszono m.in. tematy współpracy energetycznej, gospodarczej i militarnej, w tym o planach zwiększenia obecności armii Stanów Zjednoczonych w Polsce."

Pewno Lech jest zasłużony, obalił socjalizm i dlatego jest szczególnie zasłużony ..... dla USA. A także dla USArmy.

A oto nasi nowi decydenci:

 

© NADZIN
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci