Menu

NADZIN

Sztokholmski blog polskojęzyczny. Copyright by Jacek Nadzin

Już mnie namierzyli!

ture1938

 Z netu.

Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych w Gdańsku ... - Inwentarz IPN


 
Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych w Gdańsku [1945] 1983-1990. Tytuł: Akta o wydanie książeczki żeglarskiej o sygnaturze H: Jacek Nadzin, imię (...) ..."

 

Jak widzę nie tylko mój Ojciec , ale także ja, jestem obiektem zainteresowania Instytutu Pamięci Narodowej. Agenci tej służby specjalnej pana Kaczyńskiego odnotowali że w swoim czasie występowałem o wydanie mi  "Książeczki Zeglarskiej"

Boże! Wydało siem.

P.S.

Instytut Pamięci Narodowej, służba specjalna polskiego rządu jest czujna ale głupia. Nie ja ale Szkoła Morska występowała do odpowiednich urzędów /Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych w Gdańsku/, o dokumenty przed moim pierwszym rejsem praktykanckim. Książeczka Zeglarska jest paszportem marynarza. Bez niej nie można zamustrować na statek!

Ale pewno i tak, podobnie jak mój Ojciec, zostanę "agentem ". Jest nawet, jak widać, mój podpis.

Na zdjęciu ta , jakże droga mi, pamiątka. A o tej organizacji, IPN, to chyba wszystko zostało powiedziane, byloby to tylko groteska ale nie jest,  bo oskarżenia tych Panów robią wiele złego, nie do naprawienia często!

Pewnie niedługo doczekam się wzmianki o mnie w sztokholmskiej Nowej Gazecie Polskiej. Jako drugie pokolenie komunistycznej agentury. Redaktor tej gazetki lubi takie pseudosensacje.

DSCF37971

a7a9db004c4a819b097df52ab224 (400×372)

© NADZIN
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci