Menu

NADZIN

Sztokholmski blog polskojęzyczny. Copyright by Jacek Nadzin

Znany polski antysemita gosciem Kongresu Polakow w Sztokholmie!

ture1938

Mnie osobiscie to juz nic nie zdziwi, znam to towarzystwo.

Ale to skandal. Albowiem ten facet ma ..... hobby, atakuje Zydow a takze zaprzecza faktom, m.inn. Zagladzie Zydow.

 Ze strony internetowej Kongresu Polakow w Szwecji: 

 "MICHALKIEWICZ NA SZWEDZKIEJ ZIEMI, /czyli uczta dla ucha polaczkow!/

 

SM_20171015_a

W niedzielę 15 października pomieszczenia Ośrodka Polskich Organizacji Niepodległościowych przy Östermalmsgatan 75 w Sztokholmie nie były w stanie zmieścić wszystkich chętnych na spotkanie z publicystą „Najwyższego Czasu!” i „Naszej Polski” oraz współpracownikiem Radia Maryja Stanisławem Michalkiewiczem.
Warto było się nieco potłoczyć aby wysłuchać interesującego wykładu. Autor prezentował swoje widzenie światowej polityki w sposób subtelny i przyprawiony ironią. Wysnuwał logiczne a zarazem zaskakujące słuchaczy wnioski.
Samo spotkanie rozpoczął od wręczenia kwiatów pzewodniczącej Rady Uchodźstwa Polskiego w Szwecji Jolancie Halkiewicz,która poprzedniego dnia obchodziła swoje 80 urodziny.Niedzielny gość jest wykładowcą w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Jego wykładu wysłuchano w skupieniu i z widoczną przyjemnością.Był ucztą dla ucha.
Michalkiewicz z polotem i swadą omówił sytuację Polski na tle polityki międzynarodowej używając specyficznych i żartobliwych pseudonimów.I tak Angela Merkel jest dla niego Złota Panią."

P.S.

WIKIPEDIA:

"29 marca 2006 na antenie Radia Maryja wygłosił felieton, który Rada Etyki Mediów i Marek Edelman uznali za antysemicki. Kieleckie Stowarzyszenie im. Jana Karskiego dopatrzyło się w nim treści propagujących kłamstwo oświęcimskie. Prokuratura Rejonowa w Toruniu nie podzieliła tych zarzutów i umorzyła postępowanie."

 


Po wykładzie publicysta chętnie odpowiadał na pytania i podpisywał książki swojego autorstwa."

 

Tekst i foto Jarosław Stanek

2

© NADZIN
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci