Menu

NADZIN

Sztokholmski blog polskojęzyczny. Copyright by Jacek Nadzin

Poniedziałek, ranek.

ture1938

a9b5e953-3a56-4019-9997-5f1dd68bd0dd (360×180)

Jest mi przykro. Dostałem przed chwilą moja gazetę, największy szwedzki dziennik " Dagens Nyheter " .

Pismo to teraz  redaguje  nasz rodak, pan Peter Wolodarski.

Na pierwszej stronie pisma wielki naglowek : "Nie ma planu na wypadek rosyjskich ingerencji w przyszłe szwedzkie wybory" !

Czy pan W. zwariował? Nie sadze. Idzie po trendzie. To trend obmawiania ruskich o wszystko, nawet o zbrodnie jeszcze nie dokonane. Dawniej popierali podobno Czerwone Brygady, teraz Le Pena. Gdzie tu minimum logiki?

Jest mi przykro. Myślałem ze pan Wolodarski będzie "ucciwszym " Redaktorem Naczelnym.

Niezależna prasa w Szwecji?

Myślę, że wątpię. Dzisiaj rano, zupełnie " przypadkowo " Pan Barack Obama /USA /  także ostrzegał przed Putinem i jego atakami w Internecie przeciwko demokracji Zachodu! 

Obama jest zawiedziony, przegrał. Ja tez jestem zawiedziony .... Obama. Nie zrealizował swoich obietnic. Wojny USA trwają, Guantanamo jest, co się stało Barack?

P.S.

W ogóle nie kupuje co Szwedzi chcą od Naszego Prezydenta. Odbyła się premiera filmu pt Viking. Jest to film patriotyczny, o budowie państwa rosyjskiego od podstaw. Wikingowie pokazani pozytywnie. Nasz Prezydent mowi ze film mu sie podobał i ze chętnie jeszcze raz by go obejrzał. Bedzie dawał forsę na takie patriotyczne filmy. Prawdziwego Vikinga gra szwedzki aktor, pan Joakim Nätterqvist.

P.S. 2

Rosja wyśmiewa Amerakanów. Porównują ich dowody do tych które ci sami ludzie mieli na to że Saddam ma broń nuklearną.

© NADZIN
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci